Spolčili sme sa s Umelohmotné

Spolčili sme sa s Umelohmotné

Michaela

Priniesť starú zubnú kefku a odniesť si stojan na medzizubky vyrobený z nej a priamo pred vašimi očami? Aj toto ste mohli zažiť koncom roka, ak ste navštívili náš stánok na Urban Markete. Ten sa konal v starej Mlynici od 8. do 10. decembra a... sme z neho nadšení!

Spojili sme sa totiž so šikovnými chalanmi z projektu Umelohmotné, ktorí pretvárajú plastový odpad na užitočné veci. Priamo na mieste tak naše podrvené kefky menili na stojančeky na medzizubné kefky.

Ako to fungovalo? Šimon s Lukášom zmontovali unikátny stroj, ktorý pri 280°C roztápal čistý polypropylén z kefiek CURAPROX. Roztavenú hmotu potom vstrekoval priamo do vyrobenej formy. Takáto forma spolupráce je nám viac ako blízka a máme radosť, že sa to páčilo aj vám. Navyše, celé to slúžilo ako pekná demonštrácia efektívneho využitia použitého polypropylénu. My sme tak mohli jednoducho premostiť na náš Eko Alarm.

Mimochodom, na Urban Market ste nám doniesli viac ako 100 použitých kefiek, za čo vám veľmi pekne ďakujeme ☺ Ako sme sľúbili, použijú sa na výrobu košov na triedený odpad pre 200 škôl a viac ako 2700 tried v nich. 
Nabitý program mala aj Anemarie. V sobotu mala na Urban Markete hodinovú diskusiu na tému Môže kefka z plastu pomôcť Slovensku triediť odpad? a v nedeľu hodinovú prednášku o Ekovíre na krásnom podujatí Projekt Život v Starej Tržnici.

Naozaj sa tešíme, že je náš projekt čoraz viac vidieť a vaše reakcie naň sú viac ako pozitívne ☺