Prvý kôš z kefiek je na svete!

Prvý kôš z kefiek je na svete!

Anemarie

Ruku na srdce – kto s blížiacim sa koncom roka nezačína aj bilancovať? Tento predvianočný „tik“ neobišiel ani mňa a v čase vianočného večierka som už v duchu rekapitulovala, čo všetko sa podarilo a čo by sme, naopak, urobili inak.

Náš Ekovír sme s kolegami v CURAPROX Slovensko celkom slušne rozvírili. Kefky už nemusia končiť na skládke – vymysleli sme vyrobiť z nich niečo, čo môže pomôcť aj celej krajine v snahe vyškriabať sa z posledných miest v EÚ v recyklácii: koše na triedenie odpadu. Spojili sme sa so štyrmi mimovládkami a zapojili spoločne 200 škôl do projektu, v ktorom od nás dostanú koše aj osvetu ako triediť odpad.

Sami sme sa podujali na projekt Kancel bez koša a zredukovali odpad v kancelárii na minimum. Dali sme slovenským dizajnérom z Allt Studio nadizajnovať krásny kôš z kefiek a našli Polyplast – čistučkú fabriku v strede Slovenska, ktorá nám ich vyrobí.

Hovorila som si, že chýbalo iba jediné, aby sme si mohli povedať, že sme za rok stihli naozaj všetko – nepodarilo sa totiž vyrobiť prvý kôš. Forma naň sa ešte len vyrábala.

A potom to prišlo. 22.12., keď už som konečne zavrela počítač, mi prišla správa od riaditeľa Polyplastu. „Tak ako sa páči?“ A za ňou druhá s obrázkom novučičkého sýto žltého koša. Einsteinova teória relativity v praxi – viem, že asi málokto na Vianoce sníva o 12-litrovom koši na plasty, no pre mňa bol naozaj tým najkrajším darčekom. Ďakujem pán riaditeľ, toto vám vyšlo 😊