Do škôl sme poslali 5212 košov!

Do škôl sme poslali 5212 košov!

Michaela

Posledný týždeň bol hotovým blázincom a skúškou nášho logistického umu! Povedali by ste, že poslať 5212 košov do 200 škôl je malina? Podľa nás skôr úmorný štafetový beh. Teda, nechcem preháňať, no zosúladiť všetky veci si naozaj vyžaduje dlhú prípravu, podrobné to-do listy, značnú mieru šťastia a odhodlanie, že

to dáme všetko načas. Predbehnem a poviem, že sa nám to podarilo! Ste zvedaví ako?

Najskôr sme zamestnali brigádnika na našej novej poloautomatickej kefkovnici. Ten dva dni sekal hlavičky všetkým použitým kefkám CURAPROX, ktoré nám poslali školy, zubné ambulancie a naši zákazníci (zo stánkov CURAPROX nám prišli už odhlavičkované).

Potom nasledoval druhý krok: ručne sme roztriedili viac ako 15 000 odhlavičkovaných kefiek podľa farieb, ktoré sme v jednej várke poslali spolu s vytvorenými plagátmi, boxmi na zber kefiek a personalizovanými listami pre školy do spriaznenej fabriky Polyplast v Pliešovciach. Tam nám zatiaľ vyrábali naše koše na triedený odpad. Polyplast je nielen náš dôležitý spojenec, ale aj miesto, odkiaľ sa všetko expeduje do škôl.

Do toho sme sa začali zamýšľať, ako budeme koše posielať do škôl. Ak ich pošleme len tak bez ničoho, mohli by sa poškodiť. Ak ich pošleme v krabiciach, vznikne zbytočný odpad. Hmm… Čo takto ich poslať v polypropylénových vreciach na múku, do ktorých by sme nastohovali jednotlivé koše, do toho pribalili plagáty, boxy, listy a ešte by nám v nich školy mohli posielať svoje vyzbierané kefky naspäť? Skvelé! Tak sa zrodil nápad na naše cirkulárne Večné vrece. Museli sme ho však rýchlo nájsť, navrhnúť, nechať potlačiť a poslať do Pliešoviec.

Podarilo sa! Už “len” poslať každej škole správny počet košov, pribaliť správny typ plagátu a správny list. V Pliešovciach nám traja zamestnanci Polyplastu balili koše do vriec podľa presnej tabuľky, ktorá obsahovala počet košov pre každú z dvesto škôl. Po troch dňoch usilovného balenia s radosťou konštatujeme, že všetky koše sú na svojej ceste! Toto všetko by však nebolo možné bez podpory pána Majdáka, riaditeľa Polyplastu. Ten je projektom rovnako nadšený ako my.

Ďakujeme, veľmi si to vážime!