Školiace materiály sú na svete!

Školiace materiály sú na svete!

Michaela

Máme február a s veľkou radosťou hlásime, že naše mentoringové školiace materiály pre materské, základné aj stredné školy sú už metodicky hotové! Tento týždeň ich ešte čaká posledná fáza – dostanú peknú podobu od nášho skvelého grafika Martina a potom ich už hrdo vyšleme do sveta.

Pracovali sme na nich intenzívne tri mesiace a podarilo sa nám dať dokopy zaujímavé interaktívne aktivity a pár slidov naozaj jednoduchej prezentácie. Okrem mentoringovej a lektoringovej prezentácie pre samotných žiakov sme pre školiteľov pripravili aj podrobnú príručku. Mala by im slúžiť ako “barlička” v prípade, keď si budú chcieť pripomenúť význam jednotlivých aktivít alebo slidov a nájsť tipy, ako z nich vyťažiť maximum. Školitelia v nej nájdu aj scenáre ku všetkým aktivitám a zoznamy pomôcok, aby mali všetko pokope na jednom mieste.
 Veríme, že osvetové materiály budú mať úspech hlavne u detí a budú nielen pekné, ale aj zaberú na to najhlavnejšie – zmenu ich postoja k triedeniu odpadu. Ako to zistíme? Jednoducho – školy nám pred začiatkom projektu odmerali množstvo svojho nevytriedeného (zmesového) komunálneho odpadu za jeden týždeň a odmerajú ho znova na konci. Pevne dúfame, že naša snaha bude korunovaná úspechom, aj keď „len“ vo forme vytriedeného odpadu.