Čo je Ekovír?

Ekovír symbolizuje špirálu, ktorá nás svojou silou zomlela a strhla do ekologických tém. Kruh je symbol cirkulárnej ekonomiky, v špirále či víre je ale poskladaný do výšky, pričom každý nový kruh vír rozširuje. Vyjadruje tak našu snahu strhnúť čo najviac ľudí a firiem na Slovensku na cestu minimalizovania odpadu.

Pre nás bežných ľudí to znamená žiť tak, aby náš kôš na konci dňa nebol plný jedla a obalov. V CURAPROX Slovensko sme začali projektom Kancel bez koša a snažíme sa zredukovať odpad z kancelárie o viac ako 90 %. Učíme sa raňajkovať bez odpadu, ale aj prinášať kolegom obed z reštaurácie tak, aby sme nevytvorili odpad.

Ekovír je tiež o zodpovednosti firmy – kde vlastne končia jej produkty? V rámci projektu Kolokefka zbierame použité kefky od zákazníkov a vyrábame z nich koše na triedenie odpadu. Do budúcna chceme vyrobiť kefky, ktoré sa nemusia recyklovať. Kefky z plastu, ktorý je z obnoviteľných surovín a dá sa kompostovať. Podarí sa nám to? Písať o tom budeme v projekte CURAPROX Goes Green. Držte nám palce.

Projekty Ekovíru

Kolokefka

Zbierame použité kefky a z kefiek CURAPROX vyrábame koše na triedenie odpadu. Tie spolu s osvetou o správnom triedení darujeme slovenským školám.

Kancel bez koša

S našimi zamestnancami v CURAPROX Slovensko sme odštartovali projekt minimalizácie odpadu z kancelárie. Pridajte sa k nám aj vy s vašou firmou!

CURAPROX Goes Green

Píšeme o našej snahe zmeniť obal kefiek CURAPROX tak, aby boli vyrobené z recyklovaných a recyklovateľných materiálov. Ale nielen to!

Curaprox